Dominika Zamara – fenomenalny sopran!

str-15-dominika-zamara

Dominikę Zamarę odkryli włoscy mistrzowie. W Jej sopranie zakochał się świat. Pochodząca z Wrocławia 36-letnia artystka uważana jest za jedną z najwybitniejszych śpiewaczek operowych na świecie. Występuje na deskach najznakomitszych teatrów. Włosi mówią o niej „fenomenalny sopran”. 10 lat temu przybyła do Włoch, aby uczyć się śpiewu w ojczyźnie Bel Canto. Dzisiaj to ona uczy śpiewaków we Włoszech technik wokalnych, a kompozytorzy z całego globu zabiegają o współpracę z nią. 

Dominika Zamara w 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem wrocławską Akademię Muzyczną w klasie prof. Barbary Ewy Werner. Otrzymała stypendium na roczną naukę w konserwatorium muzycznym w Weronie i kształciła tam swój głos u wielu wybitnych mistrzów sztuki i techniki bel canto, takich jak: Bruno Pola, Enrico De Mori, Alida Ferrarini, Mirella Freni, Mario Melani, Alessandra Althoff-Pugliese, Danile Anselmi. Współpracuje z licznymi agencjami artystycznymi w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Teraz przyjeżdża do Vancouver aby wystąpić w Centennial Theatre. Podczas występu bedziemy mogli podziwiać również naszą, vancouverską gwiazdę operetki Henriettę Choromański. Serdecznie zapraszamy!