Kto szybszy ten lepszy

agata-rebisz


Formularz Zainteresowanie od sponsora” dla popularnego programu miał zostać opublikowany 28 stycznia o godzinie 12.00 EST, przyjmując 27 000 zgłoszeń na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Wypełnienie i przesłanie formularza jest pierwszym krokiem w procesie sponsorowania poprzez Program Rodziców i Dziadków IRCC (PGP), który pozwala uprawnionym obywatelom Kanady i stałym mieszkańcom w wieku powyżej 18 lat sponsorować swoich rodziców i / lub dziadków w celu imigracji do Kanady.

Formularz otworzył się i zamknął ponownie w ciągu kilku minut, wywołując lawinę komentarzy na kanale mediów społecznościowych IRCC od sfrustrowanych użytkowników, którzy powiedzieli, że albo nie mogą uzyskać dostępu do formularza, albo byli w trakcie wypełniania formularza, ale nie mogli go załączy

, ponieważ liczba dostępnych miejsc się skończyła.

Mathieu Genest, sekretarz prasowy Ministra ds. Imigracji, Uchodźców i Obywatelstwa Kanady, Ahmed Hussen, potwierdził CIC News, że ponad 100 000 osób próbowało uzyskać dostęp do formularza Zainteresowanie od sponsora”, gdy został uruchomiony.


„Wstępna analiza wskazuje, że nie było żadnych problemów technicznych po otwarciu formularza [poniedziałek] i że otrzymaliśmy maksymalną liczbę zgłoszeń do 2019 r.” – powiedział Genest w oświadczeniu dla CIC News. „Rozumiemy, że ci, którzy nie byli w stanie dokonać zgłoszenia, są rozczarowani.” Genest powiedział, że IRCC przeprowadziło „szeroko zakrojone testy”, aby upewnić się, że system inernetowy poradzi sobie z oczekiwaną objętością. IRCC podjął również kroki w celu zapewnienia, że system „w pierwszej kolejności był sprawiedliwy i stworzył zabezpieczenia, aby zapewnić, że system nie jest nadużywany” – dodał Genest, wskazując na wdrożenie funkcji anty-bota, aby zapewnić, że „otrzymane zgłoszenia były uzasadnione”. Po usunięciu duplikatów, zaproszenia do złożenia wniosku do PGP będą wydawane w kolejności, w której otrzymano formularze dotyczące zainteresowań dla sponsora, dopóki IRCC nie osiągnie docelowego poziomu 20 000 pełnych wniosków w 2019 roku.

IRCC zaktualizowała także swoją stronę internetową po zamknięciu przyjęcia w poniedziałek, aby powiedzieć, że może ponownie otworzyć zainteresowanie formą sponsorowania w 2019 roku, jeśli wyniknie potrzeba większej liczby potencjalnych sponsorów.

Genest przypomniał osobom, które chciałyby sponsorować swoich rodziców i / lub dziadków, że mogą również kwalifikować się do Super Visa w Kanadzie, która jest dobra przez 10 lat i pozwala uprawnionym rodzicom i dziadkom przebywać w Kanadzie przez okres do dwóch lat w tym samym czasie.

David Cohen, starszy partner w kanadyjskiej firmie prawniczej Campbell Cohen z Montrealu, powiedział, że opcja Super Visa może nie zadowolić osób poszukujących stałego miejsca zamieszkania dla swoich rodziców lub dziadków za pośrednictwem PGP, ale może służyć jako tymczasowe rozwiązanie dla tych, którzy są wybrani.

Super Visa to jeden ze sposobów, aby przywieźć swoich rodziców lub dziadków do Kanady, przynajmniej w perspektywie krótkoterminowej” – powiedział.

Wpisy na kanałach społecznościowych IRCC

Wielu sfrustrowanych użytkowników – niektórzy twierdzili, że od lat próbuje sponsorować rodzinę za pośrednictwem PGP – potępiło ten proces jako niesprawiedliwy.

To nie jest bilet koncertowy, który sprzedajesz, dotyczy to łączenia rodzin. Cały proces jest okropny”, napisał jeden użytkowników Twittera. Inny nazwał proces wyrażania zainteresowania „całkowicie niesprawiedliwym i nie-kanadyjskim”. Jeszcza inni jednak powiedzieli, że formularz „Zainteresowania dla Sponsora” zadziałał dla nich. Np. Cristina Urzica napisała na Twitterze, że po raz trzeci próbowała w tym roku i udało jej się złożyć formularz „Zainteresowania dla Sponsora”. „Niestety nie wszyscy się tu dostali, ale strona działała” – napisała. „Trzymajcie swoje nadzieje! Nie ma 100 procentowej [uczciwej] drogi”.

System „kto pierwszy ten lepszy” w miejsce kontrowersyjnego losowego podejścia

IRCC powrócił do originalnego podejścia do przyjmowania wyrażeń i wydawania zaproszenia do złożenia wniosku do PGP po tym, jak spotkał się z powszechną krytyką za przejście do losowego podejścia do zaproszeń w zeszłym roku, co wielu również uznało za niesprawiedliwe. Kiedy ogłoszono w zeszłe lato, że przyjmie podejście pierwsze do PGP w 2019 roku, IRCC stwierdziło, że było to wynikiem „wysłuchania interesariuszy i szczegółowej analizy PGP i że obecny liberalny rząd zwiększył czterokrotnie liczbę zgłoszeń do PGP do 20 000 z 5000 w ramach poprzedniego konserwatywnego rządu.

Jednak teraz ponad 4 400 osób podpisało petycję wzywającą do unieważnienia wyników poniedziałkowego wyników oraz do kolejnego otwarcia, które odbędzie się później w roku, który zapewni wszystkim zainteresowanym sponsorom dostęp do formularza.

Osobiscie w to nie wierzę i nie sądzę, by IRCC nie uznało wyników z poniedziałku 28 stycznia.
Jeśli ktoś otrzymał zaproszenie do złożenia podania w programie dla rodziców i dziadków, może zadzwonić pod numer + 1-604 779 6465 lub wysłać e-mail na adres immigrationtokanada@gmail.com, aby uzyskać informacje na temat kolejnych kroków dotyczących aplikacji.