Ron ma wielkie oczy

str-21-ania2

Ron jest symbolem i maskotką aplikacji mobilnej Rootd. Ron pomaga w oddychaniu, medytacji, wyjaśnia fizjologię i mechanizmy niepokoju i depresji. Ron prowadzi za rękę i spokojnym, głosem uspokaja gdy nieoczekiwanie następuje atak paniki i nie ma nikogo w pobliżu kto mógłby w tym momencie pomóc. Ron wygląda trochę strasznie, ale generalnie jest sympatyczny i gdy pozna się go lepiej można go polubić . Ron pomógł już bardzo wielu osobom i sądząc po liczbie przyjaciół na całym świecie zdecydowanie – da się lubić. Aplikacja Rootd ma ponad 50 tysięcy pobrań w ponad 100 krajach. Sądząc po recenzjach i osobistych mailach do założycielki tej aplikacji, Ani Wysockiej z Victorii, aplikacja ta pomogła ludziom borykającym się z atakami paniki wrócić do pracy, szkoły, stać się ponownie samodzielnym i niezależnym. Pomogła ich rodzinom i przyjaciołom zrozumieć czym są ataki paniczne i związany z tym niepokój.

Ania zaczęła pracować nad swoją aplikacją około cztery lata temu. A pomysł zrodził się z potrzeby posiadania w zasięgu ręki pomocy w momencie kiedy nieoczekiwanie nastąpi atak. Pomocy, która może być dyskretna i skuteczna. Dlatego też pomysł stworzenia aplikacji mobilnej na telefon wydał się najstosowniejszy. Na telefonie można sprawdzać sms-y, e-maile, słuchać muzyki, grać w różne gry – nawet w autobusie czy miejscu publicznym i nie robi to na nikim już dzisiaj wrażenia. Nikogo nie zdziwi gdy na ekranie telefonu pojawi sie oddychajacy głęboko Ron lub popłynie w słuchawkach spokojny, uspokajający głos. I o to właśnie chodziło, aby pomoc była natychmiastowa i niekoniecznie zauważalna dla otoczenia.

Genialność tej aplikacji doceniły nie tylko tysiące ludzi na całym świecie, ale również społeczność biznesowa stolicy Kolumbii Brytyjskiej, Victorii, gdzie aplikacja ta została zakwalifikowana przez magazyn biznesowy „Douglas” do 10. najbardziej obiecujących młodych firm 2019 roku. Jest to coroczne wydarzenie, które polega na tym, że firmy są zgłaszane i nominowane w listopadzie aby wziąć udział w konkursie. Następnie panel niezależnych jurorów decyduje, które ze zgłoszonych firm zostaną wyróżnione jako zwycięzcy tego konkursu. W tym roku wyniki zostały ogłoszone 4 kwietnia. Jedną ze zwycięskich firm była Rootd – aplikacja Ani Wysockiej.

Jest to ogromny powód do dumy dla Ani. Zwłaszcza, że samodzielnie zrealizowała cały projekt przy bardzo ograniczonych środkach finansowych. Stworzyła koncept i strukturę merytoryczną aplikacji, zaprojektowała i wykonała grafikę, ułożyła tekst poparty naukowymi badaniami, nagrała audio i wprowadziła aplikację na rynek. Wielu pozostałych zwycięzców z grupy „10 to Watch” opierało się w tym wszystkim na pomocy etatowych pracowników. Zwycięstwo w „10 to Watch” to nie tylko sukces osobisty, ale również społeczny. Rozpoznanie problemu i uznanie społeczności biznesowej oraz jurorów dla aplikacji traktującej o zdrowiu psychicznym świadczy o wzroście świadomości i zanikaniu tabu jakim otaczane są choroby psychiczne. Dzięki takim ludziom jak Ania, którzy przełamują osobiste bariery i mówią o sprawach, o których „sie nie mówi” wzrasta ogólna świadomość społeczna. Wraz ze świadomością wzrasta zrozumienie i akceptacja.

Pomimo ogromnego wysiłku jakiego wymagało i wciąż wymaga wykonie, promocja oraz ciągłe doskonalenie aplikacji, Ania jest pełna energii i entuzjazmu ponieważ aplikacja spełnia rolę, dla której została stworzona to znaczy aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Być może dzięki temu artykułowi aplikacja Ani dotrze i pomoże jak największej liczbie ludzi w problemie, który nie jest widoczny na zewnatrz, który nie istnieje dopóki ktoś z naszych bliskich nie zostanie nim dotknięty.

My monster version 1Aplikacje Rootd można załadować na telefony komórkowe w systemie operacyinym Apple lub Android. W wyszukiwarce należy wpisać Rootd lub Panic Attack. Więcej na temat aplikacji, a również link do jej pobrania, można znaleźć na stronie internetowej www.Rootd.io

Ania zawsze marzyła o tym, aby zrobić coś wielkiego, coś pożytecznego dla ludzkości. Chce zmieniać świat na lepszy. Aplikacja Rootd jest krokiem w tym kierunku. Życzymy Ani dalszych sukcesów i wytrwałości w realizacji szlachetnych celów.

Tomek Morawski